Kada reikia apsilankyti pas odontologą?

Išdygus pirmajam dantukui (6–8 mėn.), būtina apsilankyti pas odontologą. Jis parodys, kaip valyti dantukus, paaiškins tinkamą mitybos režimą.

Šis vizitas svarbus, nes odontologas parinks tinkamą dantų pastą, turinčią fluoro. Vaikai iki trejų metų nemoka išskalauti burnos, todėl fluoro kiekis pastoje turi būti tiksliai ribotas — ne daugiau kaip 500 ppm.

Skiriant dantų pastą, turinčią fluoro, bus atsižvelgta į jūsų gyvenamosios vietovės geriamojo vandens fluoro kiekį. Dantų pastoje esantis fluoras ne tik padės pieniniams dantims, bet nurytas jis padės pasidaryti tvirtesniems besiformuojantiems nuolatiniams dantims, kurių užuomazgos jau yra žandikaulyje.

vaiku-dantu-gydymas
kada-butinas-vaiku-dantu-gydymas

Kada būtinas vaikų dantų gydymas?

Būtina gydyti net pradinius pieninių dantų pažeidimus. Negydomi pieniniai dantys pradeda skaudėti, infekcija pasiekia danties nervą ir jį sunaikina, susidaro abscesas, kuris pasireiškia skausmu ir patinimu. Ši būklė yra sunki, nes kiekviena infekcija galvos srityje, ypač vaikų, gali sukelti sunkių komplikacijų.

Kariesui neatsparus ir labai svarbus pirmasis nuolatinis krūminis dantis. Šio danties pilnaverčio kietojo audinio formavimasis yra labai sunkus, nes šių dantų  brendimas prasideda tuoj po gimimo. Nustatyta, kad suaugusiems žmonėms kariesas pažeidžia įvairias dantų grupes, bet dažniausiai tuos dantis, kurie vaikystėje vienos ar kitos ligos metu buvo silpniausiai subrendę.

Labai svarbu ne tik laiku gydyti dantis, bet ir užkirsti kelią kariesui imantis profilaktikos priemonių. Tuomet, Jūsų vaikas džiaugsis gražių, baltų ir sveikų dantukų šypsena ir nežinos, kas yra dantų skausmas.

Suplanuokite savo vaiko apsilankymą pas gydytoją

Kiekvienas atvejis yra individualus, tad Jūsų vaiko dantų buklę tiksliai įvertinti, gali tik gydytojas, konsultacijos metu. Atvykite pas mus, atliksime profilaktinę apžiūrą ir sudarysime individualų gydymo planą.

Dantų padengimas silantais

Siekiant apsaugoti ką tik išdygusius vaikų nuolatinius dantis nuo karieso, rekomenduojame juos padengti dantų silantais.

Silantai — tai dantų anatominius plyšius – vageles ir duobeles hermetizuojančios medžiagos, skirtos šių sričių karieso profilaktikai. Padengti dantis silantais yra žymiai paprasčiau, nei juos gydyti. Tai neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra.

Išdygus vaikų dantims, jų vagelės nėra visiškai mineralizuotos, lengvai pažeidžiamos karieso, todėl silantais jas dengti rekomenduojama kuo greičiau, kai tik dantis išdygsta.

Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų burnos ertmės poveikių (bakterijų, jų gaminamų rūgščių).Net jei giliai vagelėse liko šiek tiek bakterijų, jos nebegauna maisto medžiagų, todėl negali daugintis ir gaminti rūgščių. Be to, silantuose esantis fluoras dalyvauja emalio mineralizacijoje.

dantu-padengimas-silikantais
vaiku-dantu-gydymo-patarimai

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Rekomenduotume vizitui pas odontologą registruotis ryte, kad vaikas būtų pilnas energijos ir geros nuotaikos. Svarbu, mažųjų dantukus tikrinti bent 2 kartus per metus ir pas odontologą apsilankyti dar nesant dantų skausmui, nes nedideles skylutes, kur kas lengviau sugydyti nei gilų ėduonį.

Kartais, jautresniems vaikams reikalingas vienas ar keletas vizitų, susipažinimui su aplinka bei gydytoju, dantukų gydymo proceso paaiškinimui, ką dažnai atliekame žaidimo forma –  pvz. nufotografuojant dantyje lindintį „kirminiuką” intraoraline foto kamera. O po kiekvieno sėkmingo dantuko užplombavimo mažajam pacientui įteikiame žaisliuką, už drąsą ir gerą elgesį.

Sėkmingam gydymui labai svarbus ir teigiamas tėvelių nusiteikimas, neskubėjimas. Taip pat norėtume tėvelių paprašyti, kad niekada vaiko negąsdintų vizitais pas odontologą –  posakiu: „Jei nevalysi dantų, teks eiti pas dantistą” ir pan.

Kitos mūsų paslaugos

Dantų implantavimas

Didelio skausmo nesukelianti dantų implantacija be pjūvio, greitas ir tikslus prarastų dantų susigrąžinimo būdas.

Dantų protezavimas

Skaitmeninės dantų atstatymo sistemos CEREC pagalba kuriamos tikslios, bemetalės dantų restauracijos.

Ortodontinis gydymas

Pagal pažangiausias technologijas pritaikytas patogus dantų padėties koregavimas.

Prof. burnos higiena

Dantų apnašų pašalinimas padedantis panaikinti dantenų uždegimą, blogą burnos kvapą ar dantų jautrumą.

Estetinis plombavimas

Patikimas ir funkcionalus dantų defektų šalinimas, jų formos, spalvos, išsidėstymo korekcijos.

Dantų balinimas

Greitas, neskausmingas ir profesionalus dantų balinimas, saugiu ir efektyviu metodu.

Dantų plombavimas ir kanalų gydymas

Danties šaknies kanalų gydymas ir pergydymas, taikant skaitmenines technologijas.

Vaikų odontologija

Profilaktinė vaikų dantų priežiūra, gydymas ir konsultacijos, kaip teisingai prižiūrėti dantis.

Užklausos forma

Turite klausimų ar reikalinga skubi specialisto konsultacija, nedvejokite
parašykite mums žinutę


    Su privatumo politika susipažinau ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi užklausos vykdymo tikslais.