Kada būtinas dantų kanalų gydymas?

Dantų kanalų gydymas yra reikalingas tada, kai pažeidžiama danties viduje bei šaknies kanaluose esanti danties pulpa (nervas) bei danties protezavimo atveju, kai danties vainikas yra smarkiai suiręs.

Gydyti dantų šaknų kanalus reikia tada, kai jų viduje prasideda uždegimas. Uždegimo atveju patinsta dantenos, kanaluose gali pasireikšti itin stiprūs skausmai kramtymo metu,  sudirginus dantį šaltu ar karštu dirgikliu.

Endodontinio gydymo tikslas yra sunaikinti danties kanaluose esančius uždegiminius mikroorganizmus ir apsaugoti kitus dantis bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Dėl laiku neišgydytų danties šaknų kanalų, dantys gali būti negrįžtamai pažeisti ir juos tenka pašalinti.

dantu-kanalu-gydymas
prarastu-dantu-restauracija

Dantų kanalų gydymo procesas

Dantų kanalų gydymo metu atliekamas dantų šaknų kanalų ir apie šaknų viršūnes esančio kaulo gydymas, numarinami ne tik nervai, bet ir visas danties viduje esantis audinys – vadinamoji pulpa. Gydymas yra skirstomas į du etapus: chemomechaninį kanalų paruošimą ir jų plombavimą.

Dantis yra izoliuojamos apsauginiu skystos gumos sluoksniu. Tuomet yra nustatomas kanalų skaičius ir ilgis, įkišus plonus, į adatas panašius instrumentus ir padarius rentgeno nuotrauką.

Toliau yra šalinami uždegimo apimtų audinių likučiai, kanalai platinami vis didesnio skersmens instrumentais ir plaunami dezinfekuojančiu tirpalu.

Tinkamai išvalyti ir paruošti kanalai yra hermetiškai užpildomi specialiomis medžiagomis ir danties vainikas yra atstatomas plomba arba vainikėliu ir toliau funkcionuoja, kaip natūralus dantis.

Suplanuokite savo apsilankymą pas gydytoją jau šiandien

Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, tad įsitikinti, kad šis gydymo metodas tinkamiausias Jums, galėsite tik konsultacijos metu. Atvykite pas mus, pasiūlysime Jums palankiausias kainas ir sudarysime individualų gydymo planą.

Pažeistų dantų plombavimas

Dantų plombavimo procedūra – terapinis dantų gydymas, tai karieso ir ėduonies pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas ir atstatymas plombomis. Plombuojami gali būti tiek krūminiai, tiek ir priekiniai dantys.

Ši procedūra yra būtina, kai dantyje atsiranda skylutė. Ligos progresas, nuo pradinio danties pažeidimo iki didžiulės skylės užtrunka apie 6 mėnesius. Tad pajutus pirmuosius simptomus, dantų jautrumą kaklelio srityje, dantų skausmą, būtina kreiptis į gydytoją, nes nedideles skylutes, kur kas lengviau sugydyti nei gilų ėduonį.

Laiku nepasirūpinus danties plombavimu, kariozinė ertmė vis didėja, atsiranda ūmus skausmas, infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti, skylėje ima strigti maistas, taip dantis gali nulūžti, o uždelsus per ilgai, taip pažeistą dantį gali tekti pašalinti.

dantu-plombavimas
dantu-implantavimo-etapai
Dantų plombavimo procesas

Gydytojui odontologui atlikus vietinę nejautrą, yra preparuojami (šalinami) karioziniai danties audiniai. Toliau seka ertmės dezinfekcija. Priklausomai nuo pažeidimo gylio, gali būti dedami pamušalai (tai tokios medžiagos, kurios išskirdamos fluoro jonus kietina kariozinės ertmės dugną bei teigiamai veikia danties pulpą,  jų dėka yra išvengiamas endodontinis danties šaknies/-ų gydymas).

Po danties preparavimo – karieso išvalymo, dantis restauruojamas plombinėmis medžiagomis, kurių spalva bei kramtomieji paviršiai individualiai pritaikomi prie plombuojamo danties spalvos ir funkcijos.

Pašalinus kariozinę ertmę grąžteliu, nervinės galūnėlės iš karto apsinuogina, jos nežymiai sudirginamos pačiu gręžimo procesu ir plombine medžiaga, tad po dantų plombavimo padidėja dantų jautrumas, kuris gali trukti nuo vienos iki keleto savaičių. Šiuo periodu rekomenduojama vengti skausmą sukeliančių dirgiklių – šalto, karšto ir kietos konsistencijos maisto.

Klientų atsiliepimai

“Rekomenduoju, profesionalus aptarnavimas, aukštas lygis. Jau daug metų esame gyd. Ievos pacientai. Jokių problemų, visada paslaugi, maloni gydytoja, supranta ir parenka tinkamą gydymo metodą. Labai patenkinta!”

“Puiki patirtis. Pirmiausia norėčiau pagirti nuostabią komunikaciją ir laiku gaunamus informatyvius el. laiškus. Gydytoja Ieva Day-Stirrat pasirodė esanti labai kvalifikuotu specialistė, ir aš jaučiuosi tikrai patogiai, leisdamas jai priimti sprendimus dėl mano gydymo. Rekomenduoju.”

“Nuostabu! Gydytojai atsakė į visus man rūpimus klausimus. Tiek klinikos aplinka aukšto lygio, tiek joje dirbantys specialistai laibai profesionalūs. Esu labai patenkinta jų darbu, net negaliu atsidžiaugti savo šypsena. Jau daug metų tiek daug nesišypsojau. Nemėgau odontologijos klinikų, tačiau ši klinika, tai vieta į kurią visad prireikus sugrįšiu.”

Žiūrėti daugiau

Kitos mūsų paslaugos

Dantų implantavimas

Didelio skausmo nesukelianti dantų implantacija be pjūvio, greitas ir tikslus prarastų dantų susigrąžinimo būdas.

Dantų protezavimas

Skaitmeninės dantų atstatymo sistemos CEREC pagalba kuriamos tikslios, bemetalės dantų restauracijos.

Ortodontinis gydymas

Pagal pažangiausias technologijas pritaikytas patogus dantų padėties koregavimas.

Prof. burnos higiena

Dantų apnašų pašalinimas padedantis panaikinti dantenų uždegimą, blogą burnos kvapą ar dantų jautrumą.

Estetinis plombavimas

Patikimas ir funkcionalus dantų defektų šalinimas, jų formos, spalvos, išsidėstymo korekcijos.

Dantų balinimas

Greitas, neskausmingas ir profesionalus dantų balinimas, saugiu ir efektyviu metodu.

Dantų plombavimas ir kanalų gydymas

Danties šaknies kanalų gydymas ir pergydymas, taikant skaitmenines technologijas.

Vaikų odontologija

Profilaktinė vaikų dantų priežiūra, gydymas ir konsultacijos, kaip teisingai prižiūrėti dantis.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ko negalima daryti su endodontiškai gydytu dantimi?

Iki tol, kol odontologas pilnai neatstatė danties vainiko, nerekomenduotina kramtyti ar kąsti.

Pilnai neatstatytas dantis yra jautrus lūžiui, todėl nedelsiant po danties kanalų išvalymo ir jų užplombavimo būtina pilnai atstatyti danties vainiką.

Gydytojui odontologui atstačius danties vainiką, endodontiškai gydytus dantis prižiūrėkite kaip ir kitus dantis.

Mūsų klinikoje gaminamos itin tikslios keramikinės dantų restauracijos, pasitelkiant naujausios klasės CEREC kompiuterinio projektavimo sistemą, kurios dėka reikiamą restauraciją galime pagaminti to pačio vizito metu.

Užklausos forma

Turite klausimų ar reikalinga skubi specialisto konsultacija, nedvejokite
parašykite mums žinutę


    Su privatumo politika susipažinau ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi užklausos vykdymo tikslais.