Dantų protezavimas su CEREC – susigrąžinkite tobulą šypseną

Dantų netekimas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Pacientus vargina nevien kramtymo, virškinimo ir parafunkciniai sutrikimai, bet žmogus ima ir nepasitikėti savimi, todėl dažnai gresia depresiniai susirgimai, o dėl negalėjimo šypsotis tiesiog apkarsta jų socialinis gyvenimas, tačiau dantų protezavimas – trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas, gali tapti išeitimi, norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Kita vertus, žodiai „dantų protezavimas“ daugeliui sukelia nemalonias emocijas, nes dar nuo senų laikų asocijuojasi su šlifavimu, gręžimu ir „dantimis stiklinėje“.

Dantų protezavimas su CEREC yra viena moderniausia ir pažangiausia dantų atkūrimo procedūra.

Dantų protezavime naudojami trys pagrindiniai dantų protezų tipai: fiksuoti protezai (daliniai vainikėliai, vainikėliai, tiltai), kurie yra „prilipinami“ prie likusių dantų, jie puikiai atrodo estetiškai, bei didina kramtymo efektyvumą; išimami daliniai protezai – skirti pacientams netekusiems dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulio lanke. Tiesa, nors daliniai protezai estetiškai atrodo gerai, tačiau dėl mažesnio jų stabilumo, greičiau dyla žandikaulio kaulas. Ir galiausiai, išimami pilni protezai, kurie yra skirti pacientams, netekusiems visų dantų. Beje, išimami protezai gali būti fiksuojami ir ant dantų implantų.

Kokie gali būti dantų protezų vainikėliai?

Šiandien mūsų klinikoje rekomenduojami metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio keramikos vainikėliai. Vainikėliai reikalingi, kai danties audinio yra likę gan mažai, o kurio tipo vainikėlius rinktis, įvertinęs paciento būklę, visada pataria specialistas. Mes parinksime jums optimaliausią gydymo variantą.

Metalo keramikos vainikėlio karkasas pagamintas iš metalo lydinio (chromkobalto, aukso) ir padengtas keramikos (porceliano) sluoksniu. Keramikos spalva parenkama atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą.
Bemetalės keramikos vainikėlis dažniausiai gaminamas presuojant specialius keramikos (E-max) blokelius laboratorijoje. Tai labai estetiškas vainikėlis, atrodo natūraliai. Jis neturi savyje jokio metalo. Tinka restauruoti pavienius dantis.

Cirkonio keramikos vainikėliai pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl pastaraisiais metais tapo itin populiarūs, ypač protezuojant priekinius dantis. Cirkonio keramika dėl savo laidumo šviesai leidžia sukurti visiškai natūralių dantų efektą, o tvirtumas ir atsparumas dilimui užtikrina vainikėlio ilgaamžiškumą. Šio tipo vainikėliai puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui. Ypač gerai cirkonį toleruoja dantenos, ilgainiui tarp jų susidaro tam tikra jungtis .

Dantų protezavimas su CEREC, kas tai?

Pirmo vizito metu gydytojas-odontologas paruošia dantį protezavimui – jį nupreparuoja pagal prarastų danties audinių kiekį bei paruošia skaitmeninio atspaudo nuėmimui – padengia plonu specialios atspindinčios pudros sluoksniu „Optispray“.

Didžiausią reikšmę restauracijų tikslumui ir jų funkcijai turi dantų skenavimo procesas. CEREC sistemoje skaitmeninių atspaudų nuėmimui naudojamas labai tikslus – iki 19 mikronų tikslumo – 3D lazerinis skeneris CEREC Bluecam. Lazerinis skenavimas yra maksimaliai greitas, patogus ir preciziškas. Dėl to atkrinta dantų atspaudų nuėmimo ir modelių gamybos procedūra.

Aukštos technologijos Biogeneric programinė įranga pagal nuskenuotą dantų informaciją, sąkandžio ypatumus, kaimyninius dantis ar net pagal bet kur burnoje esančio nors vieno sveiko danties paviršiaus morfologiją sukuria pažeistam dančiui reikalingos formos, spalvos ir krypties restauraciją. Jei kokios nors reikšmingos informacijos trūksta, tai pagal atliktus skaitlingus odontologinius mokslinius tyrimus pati techninė ir programinė įranga pasiūlo pažeisto danties formą ir kitus parametrus.

Po restauracijos sumodeliavimo kompiuteryje, tikslūs modelio duomenys perduodami frezavimo įrangai CEREC MC XL PREMIUM, kuri per 10-15 minučių iš keramikos (porceliano) blokelio išpjauna tikslią restauraciją, paruoštą įstatymui.

Tada pagaminta restauracija pamatuojama, nupoliruojama, jei reikia – papildomai dažoma, glazūruojama ir nuolatinai pricementuojama – Jūsų dantis atstatytas – atstatyta natūrali struktūra, funkcija ir grožis.

Kokie CEREC technologijos privalumai pacientui?

Dažnai vieno – keturių dantų restauracijai užtenka tik vieno vizito, nes užklotai, vainikai, laminatės bei tiltai gaminami iš karto klinikoje; jų gaminti nereikia siųsti į dantų technikų laboratoriją. Taip iki vieno vizito sutrumpinamas gydymo laikas, paprastai nereikia laikinų vainikų, vieną kartą vartojami nuskausminamieji vaistai, o aukštą tikslumą ir formą garantuoja kompiuteris. Tai nuostabios galimybės klientui ir gydytojui. Tuo labiau, kad jos leidžia ir sumažinti dantų bei burnos gydymo kaštus.

Restauracijoms naudojamos labai artimos natūralaus danties struktūrai, tvirtos, dantų spalvas atitinkančios, bio-suderintos su burnos minkštaisiais audiniais keramikos medžiagos, leidžiančios atstatyti kliento dantis iki natūralaus tvirtumo, grožio ir funkcijos. Tai reiškia, kad, kai jūs valgote karštą maistą ir po to geriate šaltą gėrimą, CEREC restauracijos ir natūralus dantis išsiplečia ir susitraukia beveik tuo pačiu laipsniu. Taip jūsų dantys neįskils ir galėsite mėgautis valgymu. Klientas gali džiaugtis aukšta kokybe: estetika, neabrazyvia, apnašų nekaupiančia restauracija.

Galimybė greitai atsakyti į kliento poreikius, iškilusią extra-situaciją. Pvz., klientas nusilaužė priekinį dantį prieš pat savo atostogas. Ką daryti? Tokiose situacijose CEREC demonstruoja savo realius pranašumus.

Dantų protezavimo su CEREC sistema privalumai trumpai:

•    kokybiška keramikos restauracija pagaminama vieno vizito pas odontologą metu;
•    nereikia laikinų restauracijų (susitaupo gydymo kaštai ir laikas);
•    nuskausminamieji vaistai naudojami tik vieną kartą;
•    dėl kompiuterinės restauracijos gamybos garantuojamas aukštas protezavimo tikslumas;
•    gaminamos tik pilnai keraminės restauracijos, jokio metalo burnoje!
•    nereikia imti atspaudų paciento burnoje ir jį varginti, tereikia nuskenuoti dantį skaitmeniniu būdu;
•    galima gaminti restauracijas tiek ant dantų, tiek ant dantų implantų;
•    išsaugo likusius danties audinius;
•    biologiškai suderinamos medžiagos;
•    restauraciją galima padaryti ir pritvirtinti per vieną vizitą;
•    labai tikslu;
•    puiki kokybė, ideali estetika;
•    tvirtos ir ilgaamžės bemetalės restauracijos.

Jokio metalo burnoje, jokio nenatūralaus efekto, jokių ilgų ir varginančių vizitų pas odontologą — tik viena procedūra ir pagaliau vėl galėsite džiaugtis tobula šypsena!