Vienas vizitas – bemetalės keramikos restauracijos tą pačią dieną

3D technologijas dantims gydyti, protezuoti, tiesinti bei kitoms procedūroms net kelis kartus prailgina restauruojamo danties patvarumo laiką bei pagreitina ir palengvina restauravimo procesą.

3D protezavimas su CEREC: tikslesnis, ilgaamžiškesnis, greitesnis

Kaip veikia CEREC ir kodėl su 3D technologijomis protezuoti dantys tarnaus ilgiau?

Paprastai tariant – dėl to, kad sukuriama itin tiksliai tinkanti keramikinė danties restauracija. Mat, įprastu tradicinio protezavimo atveju dantų restauracijos gamybai imamas silikoninis žandikaulių atspaudas, išliejamas dantų lankų modelis, o šie dantų protezavimo etapai įneša didžiausią galimą paklaidą būsimų dantų restauracijų tikslumui.

„Odontikoje“ naudojame naujausios klasės CEREC kompiuterinio projektavimo sistemą, suteikiančią galimybę pagaminti aukštos kokybės, preciziško tikslumo keramikos, polimerų, cirkonio oksido restauracijas per vieną apsilankymą. Šios sistemos produktai – vainikėliai, tiltai, įklotai, užklotai, laminatės, restauracijos ant implantų – turi pranašumų: tvirtumas, tikslumas, ilgaamžiškumas, estetika, bemetalė konstrukcija.

3D technologijas, su „Omnicam“ intraoraliniu skeneriu nuskenuojamas restauruoti paruoštas dantis (skaitmeninis atspaudas), duomenys siunčiami į kompiuterį, kuris ekrane sukuria trimatį paciento dantų atvaizdą. Taip gaunami mikroskopinio tikslumo duomenys apie dantų reljefo parametrus. Tokia informacija leidžia pagaminti idealiai tinkančią keramikinę restauruojamą danties dalį. Tai gali būti ir pilna danties karūnėlė ar 2–5 vienetų dantų tiltas ir mažesnės apimties danties restauracijos – venyrai, užklotai, įklotai, rekomenduojami vietoje tradicinės didesnės plombos. Taikant senesnes technologijas, dantų restauracijos paprastai nėra tokios tikslios, kaip pagamintos pritaikius 3D technologijas, be to, dažnai reikia papildomai šlifuoti dantį ar net gydyti danties šaknies kanalą, o toks danties paviršiaus eikvojimas nėra naudingas.

Naudojant 3D skenavimą ir frezavimą, sukurta danties restauracija iškart (be jokių papildomų danties šlifavimų) taip gerai priglunda prie danties paviršiaus, kad nelieka jokių mikrotarpų, o pastarieji dažnu atveju ir yra naujų danties gedimų priežastis. Svarbu ir tai, kad keraminės restauracijos bėgant laikui nekeičia savo dimensijų, mat nuo karščio ir šalčio plombos traukiasi, dėl ko formuojasi mikrotarpas tarp danties ir plombos, jame atsiranda bakterijų, formuojasi ėduonis, dėl ko dažnai įvyksta likusios sveikos danties dalies lūžiai, restauracija gali iškristi, pakinta danties ir plombos spalva (papilkėja, pagelsta), gali pradėti dantį skaudėti, prireikti šaknies kanalų gydymo. Dėl to ir tenka kas kelis metus plombas keisti, įprastu būdu restauruoti dantys greičiau sugenda, nulūžta, restauracijos atsicementuoja. „Odontikoje“ taikoma 3D protezavimu paremta CEREC technologija sukuria ilgaamžę ir vientisai į dantį įcementuojamą danties restauraciją.

Gavęs trimatį dantų atvaizdą, kompiuteris jį analizuoja ir sukuria būsimą restauraciją. Šią restauraciją kompiuterio programa mes galime koreguoti pagal savo ar paciento norus, keisdami anatomines formas.
Parinkus būsimos restauracijos medžiagą ir spalvą, informacija siunčiama į frezavimo įrenginį keraminiam ruošiniui frezuoti. Iš keraminio blokelio per keletą minučių išfrezuojama prieš tai kompiuterio ekrane sumodeliuota danties restauracija, pacientas pats gali stebėti savo būsimo dantuko gamybą. Gautą restauraciją nuglazūravus, ji cementuojama burnoje, mikroskopiškai tiksliai atitikdama taisomo danties reljefo formas, sukuriamas kokybiškas ilgalaikis gaminys. Nuostabiausia, jog visa tai galima atlikti vieno vizito metu, dažnai vis dar veikiant pirminiam dantų nuskausminimui, išvengiant laikinų restauracijų gamybos.

3D technologijomis paremta CEREC protezavimo sistema – atveria daugiau galimybių išpildyti estetinius reiklių pacientų lūkesčius

Dažnai sulaukiama pacientų, kuriems tenka protezuoti priekinius dantis, šių pacientų lūkesčiai ir reikalavimai yra ypač aukšti, dažnai jie nuogąstauja dėl pakitusių naujų dantų formos, jie klausia, ar tai pernelyg nepakeis jų dabartinės šypsenos, veido, ar jie lengvai pripras prie naujojo savo įvaizdžio, ar jis jiems patiks.

CEREC yra tokia protinga sistema, kad geba idealiai nukopijuoti formą restauruojamam dančiui nuo analogiško sveiko danties kitoje paciento burnos pusėje arba nuo laikinos restauracijos, kuriai prieš tai buvo sukurta ideali būsimo danties forma. Tokios idealios kopijos negali sumodeliuoti net ir labai profesionalaus dantų techniko ranka. Šia technologija gamintos dantų restauracijos išlaiko individualų paciento dantų anatomijos braižą, tai leidžia sukurti restauracijas, neišsiskiriančias iš bendro vaizdo, atrodančias itin natūraliai.

„Seniau, gavusi priekinių dantų keramikines restauracijas iš dantų techniko, labai jaudindavausi prieš parodydama jas pacientui uždėtas burnoje. Pernelyg dažnai pacientai pageidaudavo atlikti didesnius ar mažesnius naujųjų dantų formos, ašies pakrypimo, spalvos, skaidrumo ir kitų dalykų pakeitimus. Juk šypsena negali būti traktuojama tik pagal griežtus anatominius standartus, tai yra labai individualu, dažnai, kas gali patikti odontologui ir dantų technikui, gali nevisiškai atitikti paciento lūkesčius. Atliekant korekcijas jau pagamintoms bemetalės keramikos restauracijoms, jos silpnėja, tamsėja jų spalva, tam prireikia papildomo laiko, sukelia nepatogumų tiek pacientams, tiek gydytojams, tiek dantų technikams“ – gydytoja Ieva Day-Stirrat.

Dėl CEREC jau nuo pat pirmo dantų restauracijų modeliavimo etapo kompiuterio ekrane pats restauracijas modeliuojantis gydytojas ar dantų technikas bendrauja su pacientu, išklauso nuomonę, pastebėjimus, pageidavimus, susijusius su modeliuojamų dantų išvaizda. Po to atliekamas bandomasis frezavimas iš pigesnių nekeramikinių medžiagų, tokių, kaip plastmasė, vaškas ar kompozitas. Šios laikinos, taip pat 3D metodu pagamintos restauracijos uždedamos ant paciento restauruojamų dantų ir atliekama galutinė formos, dantų pasvirimo, anatomijos, spalvos analizė ir korekcija, galutinai suformuojama pacientą visiškai tenkinanti ir džiuginanti šypsenos išvaizda. Kartais pacientai net pageidauja šias laikinas restauracijas keletą dienų panešioti, prie jų priprasti, apsispręsti, ar naujoji šypsena jiems patinka.

Toks bendravimas skatina abipusį paciento ir gydytojo pasitikėjimą bei leidžia pasiekti aukštų rezultatų.

Tuomet nuskenuojamos laikinosios restauracijos burnoje ir frezavimo įrenginys užprogramuojamas pagaminti idealiai tokios pačios formos nuolatines restauracijas iš bemetalės keramikos. Po frezavimo jos glazūruojamos ir cementuojamos burnoje.

3D technologijų pritaikymas leidžia dantų protezavimą atlikti itin greitai

Nauja technologija leidžia reikiamą danties dalį pagaminti per keliolika minučių. Todėl vieno vizito metu per dvi valandas galima restauruoti iki keturių dantų. Vadinasi, pacientams nereikia kelis kartus artimiausias savaites vaikščioti pas odontologą. Priklausomai nuo padėties sunkumo, visą protezavimą galima atlikti netgi vieno vizito metu. Taip pat šis keraminis restauravimas labai praverčia iškart po endodontinio (šaknies kanalų) gydymo esant dideliems sunkiai pažeistų dantų defektams, siekiant išvengti galimo likusio danties skilimo kramtant.

Pacientui toks šiuolaikiškas sprendimas atsieitų pigiau, nei senesni, įprasti protezavimo būdai

– Tam tikra prasme – taip. Juk įprasti dantų protezai, įprastos plombos nėra ilgaamžės, jie susidėvi per kelerius metus ir tenka nuolat dėl to lankytis pas odontologą bei mokėti atitinkamą gydymo, protezavimo kainą. Su mūsų siūlomomis technologijomis sukuriamas protezas yra šiek tiek brangesnis, tačiau jis – ilgaamžis. O kur dar laiko sąnaudos, kurių prireikia pacientui, nuolat gendant dantims ir skiriant susitikimus su gydytojais, kai restauravimui naudojama senesnė tradicinė technologija.

Taigi, su 3D technologijomis atliekamas protezavimas yra investicija į ilgalaikę savo dantų sveikatą.